SkinPen® Precision ­­– medicínsky microneedling


Doprajte svojej pleti skutočnú remodeláciu! SkinPen® Precision je prístroj na medicínske mikroihličkovanie, ktorý v koži precízne vytvára dočasné mikroskopické poranenia a tak v nej vyvoláva prirodzený proces hojenia. Týmto jednoduchým zásahom sa vo vašom tele naštartujú prirodzené regeneračné procesy a novotvorba kolagénu a elastínu. Koža sa stáva pevnejšou a nadobúda zdravší a mladistvejší vzhľad.

Ošetrenie tak preukázateľne zlepšuje vzhľad týchto nedokonalostí pleti:

 • jazvy po akné
 • jazvy po chirurgických zákrokoch
 • jemné línie a vrásky
 • rozšírené póry
 • strie
 • poruchy pigmentácie.

O prístroji SkinPen® Precision

Je to technologicky najvyspelejší prístroj na remodeláciu kože, navrhnutý a vyrábaný v USA. Ako prvý získal americký certifikát FDA pre protokol medicínskeho microneedlingu. Každý rok získava množstvo ocenení na prestížnych súťažiach v oblasti estetickej medicíny. Je uznávaný pre klinické štúdie, ktoré potvrdzujú jeho účinnosť a bezpečnosť. SkinPen Precision® je populárny aj medzi celebritami ako Victoria Beckham a často spomínaný v medzinárodných médiách.

Na celom svete už ošetrenie podstúpili 3 milióny pacientov a podľa výsledkov klinickej štúdie by až 90 % klientov odporučilo ošetrenie svojim blízkym a známym.


Prečo je ošetrenie so SkinPen® Precision obľúbené na celom svete?

 • Ošetrenie je na prirodzenej báze: Tvorba kolagénu sa stimuluje bez použitia tepla, chemických látok, striekačiek či iných cudzích materiálov.
 • Ošetrenie je komfortné, rýchle a nebolí: Pre maximálny komfort počas 30-minútového ošetrenia tváre postačuje použitie znecitlivujúceho krému.
 • Bezpečnosť a účinnosť ošetrenia je klinicky preukázaná: Výsledky ošetrenia sú overené štúdiami, môžete im tak skutočne dôverovať.
 • Rýchly návrat do bežného života: Do svojho bežného života sa vrátite prakticky okamžite. Mierny diskomfort vo forme začervenania ustúpi do 24 - 48 hodín.
 • Pre všetky typy a tóny pleti počas celého roka. Neexistujú žiadne obmedzenia na ročné obdobie alebo typ pleti.
 • Ošetrenie je ideálne pre nováčikov v estetickej medicíne: Plánujete vašu prvú návštevu u nás, ale neviete, ktoré ošetrenie je pre vás vhodné? Začnite s remodeláciou kože, pretože zdravý a mladistvý vzhľad pleti je základ pre zdravé sebavedomie.

Ako ošetrenie prebieha a aká je doba zotavenia?

Najprv na ošetrovanú oblasť nanesieme znecitlivujúci krém. Následne kĺzavým pohybom prechádzame prístrojom po pokožke a mikroihličky v nej kontrolovane a precízne vytvárajú milióny mikroporanení, ktoré v ošetrovanej oblasti vyvolávajú prirodzený reťazec procesu hojenia.

Počas ošetrenia sa nanesie na ošetrovanú oblasť hydratačný gél Lift HG, aby sme zabránili treniu pokožky a zvýšili váš komfort. Po ošetrení bude vaša pokožka začervenaná a podráždená, jej vzhľad bude podobný ako pri spálení od slnka. Na určitých miestach môžete pociťovať aj napätie a miernu citlivosť pokožky na dotyk. Tieto pocity sa výrazne zmiernia v priebehu niekoľkých hodín po absolvovaní ošetrenia. Počas nasledujúcich 24 – 48 hodín sa vzhľad pleti vráti do normálneho stavu.

Aké sú odporúčania pred a po ošetrení?

Po ošetrení SkinPen® Precision je dôležité udržiavať pokožku dobre hydratovanú. Mikroihličkovanie spôsobuje dočasné zvýšenie straty vody, takže udržiavaním hydratácie a ochranou pokožky počas tohto obdobia zlepšíte priebeh zotavovania.

1. Počas prvých 24 hodín po ošetrení používajte výlučne gél Lift HG, ktorý dostanete v rámci ošetrenia. Nenanášajte na pokožku žiadne iné produkty vrátane produktov určených na čistenie pleti. Ak sa po ošetrení aplikujú produkty, ktoré nie sú preukázateľne bezpečné na použitie po mikroihličkovaní, môžu sa vyskytnúť neočakávané komplikácie. Pokožku môžete podľa potreby oplachovať chladnou vodou.

2. V deň ošetrenia sa striktne vyhýbajte slnečnému žiareniu, pretože nesmiete používať krém s ochranným faktorom. K jeho používaniu sa môžete vrátiť po 24 hodinách od ošetrenia. Vystavovanie sa slnečnému žiareniu minimalizujte až do uplynutia 72 hodín od ošetrenia.

3. Počas 72 hodín po ošetrení sa vyhýbajte namáhavému cvičeniu a nadmernému poteniu, pretože nadmerné prekrvenie alebo potenie môže spôsobiť nepríjemné pocity a podráždenie narušenej pokožky.

4. Počas prvého týždňa po ošetrení prístrojom SkinPen® Precision nepoužívajte produkty pre starostlivosť o pleť s aktívnymi účinnými látkami, ako sú retinoidy, vitamín C atď., aby ste minimalizovali riziko podráždenia.

Aké oblasti sú vhodné pre ošetrenie?

Ošetrenie je vhodnéna tvár, krk, dekolt, chrbát rúk a tiež na rôzne časti tela.

Aké oblasti sú vhodné pre ošetrenie?

Ošetrenie je vhodnéna tvár, krk, dekolt, chrbát rúk a tiež na rôzne časti tela.

Ako dlho trvá ošetrenie?

Ošetrenie trvá 30 až 60 minút v závislosti od ošetrovanej oblasti.

Pre koho ošetrenie nie je vhodné?

Ošetrenie pomocou prístroja SkinPen® Precision by sa nemalo vykonávať u pacientov, ktorí:

- majú alergiu na nehrdzavejúcu oceľ alebo anestetiká;

- sú tehotné alebo dojčiace ženy;

- v súčasnosti užívajú lieky s obsahom izotretinoínu (napríklad Isotretinoin Actavis);

- majú v ošetrovanej oblasti(ach) otvorené rany, vredy alebo podráždenú pokožku;

- majú hemoragickú (krvácavú) poruchu alebo hemostatickú (krvácavú) dysfunkciu;

- majú aktívnu rakovinu kože v ošetrovanej oblasti(ach).

Pred a po ošetrení