Injekčná lipolýza

Injekčná lipolýza je najmodernejšia neinvazívna metóda odstraňovania prebytočného tuku z problémových partií, ktorého sa nevieme zbaviť cvičením ani úpravou stravy. Pomocou injekčnej lipolýzy sa zbavíte tukového obsahu adipocytov natrvalo.

Pri aplikácii používame PB sérum - kombinácie enzýmov (lipáza, kolagenáza, hyláza a lyáza) neživočíšneho pôvodu so 100% šetrnosťou k pokožke.

PB sérum 1. generácie:

Úplne prvými produktami z rady PB sér boli jednotlivé enzýmy vo fľľaštičkách, každé samostatne balené, nutné pred samotnou aplikáciou rozriediť fyziologickým roztokom s následným pridaním lidocainu.

Samotný zákrok vykonávame kanylačnou metódou alebo injekčne viacerými malými vpichmi do oblasti tukových vankúšikov. Ošetrenie je potrebné absolvovať 5-7 krát s odstupom cca 2-3 týždňov, pričom po každom sedení dochádza postupne k redukcií tuku v danej oblasti a spevneniu kontúr. Po aplikácii sa môže vyskytnúť začervenanie a opuch, ktorý zmizne do 72 hodín. Proces redukcie tuku prebieha 2-3 týždne, kedy je doporučený zvýšený príjem tekutín a konzumácia zdravej racionálnej stravy. Po ošetrení nie je nutné nosiť kompresnú bielizeň, doporučuje sa jemná masáž ošetrovanej oblasti kedykoľvek počas dňa, nechladiť ošetrovanú oblasť.


PB sérum 2. generácie

Medzi druhogeneračné produkty PB sér patria LOW, MEDIUM a HIGH, pričom každý z nich obsahuje prídavnú kyselinu hylurónovú a jednotlivé enzýmy (lipáza, lyáza a kolagenáza) v rôznych koncentráciách.

PB sérum MEDIUM:

  • v najväčšej koncentrácii obsahuje LIPÁZU (štiepi triacylglyceroly v tukových zásobách)
  • odstraňujeme dvojitú bradu, syslíky, lokálny tuk na tele a tukovú celulitídu
  • lifting tváre a tela
  • ošetrenie treba absolvovať 1-3krát


Úlohou kyseliny hyalurónovej v riedení druhogeneračných PB sér sú práve jej protizápalové a antiadhezívne účinky.


Výkon nie je vhodný pre:

- tehotné a kojace ženy

- ľudí so závažnými aktuálne dekompenzovanými autoimunitnými ochoreniami (napr. DM 1.typu, zvýšená/znížená funkcia štítnej žľazy) 

- ľudí s poruchou zrážanlivosti krvi